Ma steriliseerin purke erineval viisil, kuid kõige sagedamini kasutan ühte: see võtab 3 minutit, lihtne ja usaldusväärne

Admin

click fraud protection

Steriliseerin alati purgid kõigi toorikute jaoks. Ja isegi kui ma panen purki "mittesteriilseid" tooteid, steriliseerin purgid ikkagi. Ma olen nii rahulikum! Ja ma tean ka viisi, mis ei võta üldse aega. 3-4 minutit - ja purgid on valmis.

Jagan mitut võimalust purkide steriliseerimiseks. Ja lõpus räägin teile sellest, mida kasutan sagedamini kui teisi.

Muidugi peate kõigepealt enne steriliseerimist purgid hästi pesema. Pesen soodaga. Seejärel loputan korralikult puhta veega.

Esimene viis "minu vanaemalt." Panime pannile spetsiaalse kinnituse klaaspurkide steriliseerimiseks, valame pannile vett ja steriliseerime purgid. Me hoiame neid auru kohal 5-7 minutit.

Kuid sellel meetodil on ka varjukülgi. Düüs ei sobi kõigile purkidele (sest nüüd võib purgi kaela läbimõõt olla väiksem standard) ja see meetod võtab palju aega, sest KÕIK purgid on steriliseeritud vähemalt 5 minutit. Ja enne seda peab vesi veel keema... Ja selgub, et selline steriliseerimine võtab palju aega. Ja 5 purgi steriliseerimine võtab vähemalt 30 minutit.

Aga muide, ma steriliseerin sageli niiviisi kolmeliitriseid purke!

Teine tee. Valan pannile vett, panin võrgu peale. ja võrgusilmal - purgid. Sel viisil saab erinevaid purke steriliseerida. Kuid sel viisil steriliseerimise aeg pikeneb. See võtab vähemalt 10-15 minutit, kuna purki satub veidi auru.

Selle meetodi puuduseks on see, et köögis on palju auru ja jällegi mitte õigeaegselt kiire.

Väikeste purkide jaoks, mida ma kasutan kolmas tee - keetmine. Panin pliidi poti sooja veega. Panen purgid, kaanen kaane kaanega ja keen. Keedan paar minutit. Tavaliselt piisab 2-3 minutist.

Teine - neljas tee. Võite purki valada veidi 9% äädikat, katta ja loputada purki põhjalikult äädikaga.

See on kiire. Kuid siin on soovitav, et äädikas seejärel aurustuks. Kuna näiteks moosi ei saa sellisesse purki kohe valada)) Kasutan seda meetodit kõige sagedamini kaante steriliseerimiseks. Väga mugavalt.

Viies tee. Võite purke steriliseerida ahjus. Selleks panin oma purgid, kaela allapoole, võre peale. Ma ei soojenda ahju! Pange see külma ahju! Panin ahjus temperatuuriks 150 kraadi ja jätan purgid sinna 15-20 minutiks. 15-20 minuti pärast lülitan ahju välja ja jätan purgid veel 20 minutiks seisma. Ma ei ava seda kohe! Vastasel juhul võivad pangad lõhkeda.

JA kuues tee. Seda meetodit kasutan praegu kõige sagedamini! See on kõige lihtsam ja kiirem.

Panin igasse purki natuke vett ja purgid mikrolaineahju. Steriliseerin maksimaalse võimsusega 3 minutit. Ja see ongi kõik! Võtan purgid välja, valan järelejäänud vee välja. Purgid kuivavad väga kiiresti. Ja neid saab kohe kasutada.

See meetod on hea, kuna saan steriliseerida erinevaid purke ja mitu korraga. Saab steriliseerida otse, kui mul neid purke vaja on. See võtab ainult 3-4 minutit. Lisaks võite "steriliseerida")) Lõppude lõpuks juhtub sageli, et ühest väikesest purgist ei piisanud... Ja mida teha? Käivitage ahi või keetke pott vett... Ei, piisab, kui panna purk 3 minutiks mikrolaineahju!

Allolevas videos olen näidanud mitmeid steriliseerimismeetodeid. Ja siin on 5 minu lemmikkastme retsepti. Vaadake - see meeldib teile. See on üks minu esimesi videoid kanalil Kitchen Inside Out))

See LEPESHEKi retsept võidab teid oma lihtsuse, ilu ja maitsega.

Beebid täidisega tomatitainasTomatitaignakoogid on särav ja päikeseline suupiste kõige soodsamate...

Kui ilusaks munad lihavõttepühadeks värvida? Väga lihtne ja lihtne! Ülestõusmispühade menüü

Kui te ei aktsepteeri lihavõttemunade värvimiseks ostetud värvaineid, siis on see meetod teie jao...